Copyright 2002-2005 Your Web Site Inc. All Rights Reserved.
Masáže

Infrasauna

Poradenství

Diagnostika OBERON

Karmický léčitel


BAŇKOVÁNÍ

Historie baňkování
Léčba baňkami se používala v Číně po tisíciletí. Nejrannější zmínky o baňkování nacházíme v PO-ŠU (souhrnné označení pro starodávné knihy psané na hedvábí) nalezené v hrobce dynastie Chan. Jak se během několika tisíc let shromažďovaly klinické zkušenosti, rozšiřovalo se i využití baněk. Původní přírodní baňku z rohu vystřídal bambus, keramika a sklo.

Účinky baňkování
Veškeré podněty, které mají ovlivnit vnitřní nebo vnější orgány, musí začínat stimulací kožního povrchu. Kůže je našim největší orgánem. Nachází se v  ní tělesné tekutiny, krev, krevní cévy, pojivová tkáň, svalstvo a bohaté nervové zásobení. Prostřednictvím kůže komunikuje naše tělo s vnějším prostředím. Kůže je zrcadlem našeho zdraví. Je-li zdraví dobré, pokožka je prozářená, pevná a hladká. Přizpůsobuje se změnám teploty a na dotek hřeje. V kůži se také nachází 14 hlavních meridiánů, které mají přímé napojení k vnitřním orgánům. Stimulací určitých bodů prostřednictvím akupunktury, masáže nebo baňkováním dochází k ovlivnění krve a čchi. Z hlediska západní medicíny jde o působení na cévy, žíly, artérie, nervový systém a pojivovou tkáň. Podle tradiční čínské medicíny jde o vliv na meridiány, kolaterály, krev a čchi. Kůže je v představách tradiční čínské medicíny spojená s plícemi, které ji řídí. Je-li energie plic hojná, kůže je dobře vyživována, září a správně funguje, vlasy a nehty dostávají dostatečnou výživu a vypadají zdravě. Prostřednictvím mírného tlaku při baňkování se zrychluje tkáňový metabolismus v kůži, zvyšuje se přísun živin ke tkáním.

Postup při baňkování
1. Tělo potřeme olejem
2. Baňka se nahřeje hořícím smotkem vaty a přiloží na tělo

Uvnitř baňky dojde k sání, které baňku udrží na kůži. Baňky ponecháme na těle přibližně 15-20 minut, poté odstraníme, setřeme zbylý olej a ponecháme pacienta ještě malou chvíli odpočívat. Po baňkování by mělo následovat zvýšení pitného režimu, čímž umocníme jeho účinek

Co můžeme očekávat během baňkování a po něm
Téměř bez výjimky dochází po 1. sezení k lehkému zamodření nebo ke vzniku prstencovitých otisků na kůži způsobených okraji baněk. Velikost těchto krevních podlitin závisí na délce sezení a síle sání. Pacient by měl cítit teplo, tah a pnutí kůže, nikoliv bolest. V důsledku zlepšení metabolismu cítí pacient po proceduře teplo a tělesnou pohodu spojenou s mírným pocitem žízně a závrati. Následkem podtlaku a jeho vlivu na oběh, může dojít k lehkému poklesu krevního tlaku, zvlášť u osob s nízkým krevním tlakem. Proto pacienti po ukončení procedury neodcházejí bezprostředně domů.

Podstata léčby baňkami spočívá nejen v odstranění stagnující staré krve z pokožky, ale také ve vyčištění kožního povrchu od jedovatých látek. Rozšíření cév ve svalech usnadňuje průtok krve tím, že se odstraní místní stáza krve. Mimo to se upravuje i mízní (lymfatický) oběh.

Zvýšený krevní průtok vyvolá vzestup teploty v kůži i ve svalech, takže po baňkování vzniká dojem jakoby kůže sálala.

Baňkování je vhodné pro léčbu bolestí, onemocnění krevního oběhu, zažívacího a dechového ústrojí, svalové slabosti, působí kladně na nervový systém. Baňkování má vliv i na složení krve. Zvyšuje se počet červených i bílých krvinek a kyselé PH krve se mění na zásadité nebo neutrální, což odpovídá čištění krve.
Baňkování
"Nic nedokáže rozhýbat energii čchi a krev rychleji než baňkování". Ilkay Zihni Chiralli

Léčením baňkami, či baňkováním rozumíme přikládání skleněných kulovitých nádobek s nahřátým vzduchem, v nichž se ochlazováním vytvoří podtlak, jenž způsobí jejich přisátí na pokožku. Je to metoda velmi stará, známá již ve starověku a používaná nejen k potlačování bolestí pohybového aparátu, ale i k mírnění vnitřních potíží. Působí tak fyzikálně, reflexně, ale také metabolicky tím, že ovlivňuje pochody látkové výměny v přilehlém okolí a v neposlední řadě i stimuluje imunitu organismu. Podle čínské medicíny reguluje baňkování tok životní energie čchi a napomáhá vytažení škodlivosti na povrch těla a jejímu odstranění. Baňky ovlivňují procesy i na místech vzdálených aplikací. Prokrvení a okysličení kritických bodů odplaví škodliviny z jejich centra a po opakované správné aplikaci vede k úlevě od bolesti v zádech a překvapivě i upraví funkce příslušného vnitřního orgánu, na jehož ovlivnění klient ani nepomyslí.

Masáž baňkou způsobuje hluboké prohřátí a prokrvení, které nelze jinou metodou docílit nebo nahradit. Pozitivní účinky baňkování jsou prokázány na pročištění krve, zlepšení oběhu, regulaci a zdokonalení funkce nervového systému. Baňky se používají u mnoha chorob a poruch, např. vysokého krevního tlaku, zažívacích potíží, duševního přetížení, bolestech zad, ústřelech, různých druzích bolesti hlavy, při nachlazení a chřipce. Léčba má dobré výsledky i při léčeni onemocnění jater a žlučníku a plicních chorob. Baňkování se s úspěchem používá i na celulitidu, místní zeštíhlení a tonizaci pokožky.AKCE a SLEVY
Pojištěnci RBP u nás dostávají slevu 10-15% na prováděné služby. Nevztahuje se na permanentky.
V našem studiu akceptujeme pokazy Sodexo Rekax pass
Výhodné ceny pro V.I.P. klienty
Pořádání akcí s ukázkou magnetických šperků, diagnostického přístroje OBERON a numerologií.
Pro bližší informace a termíny konání mne kontaktujte.
Lenka Rutterová