Copyright 2002-2005 Your Web Site Inc. All Rights Reserved.
Masáže

Infrasauna

Poradenství

Diagnostika OBERON

Karmický léčitel


LYMFATICKÁ MASÁŽ

Lymfatická masáž ("lymfodrenáž"). Krevní oběh a lymfatický systém
jsou dva systémy, které v těle existují vedle sebe.
Zatímco krevní oběh má zajištěnu cirkulaci krve pomocí srdce
(což jsou vlastně dvě pumpy zařazené za sebou)
, lymfatický systém žádnou takovou
pohonnou jednotku nemá.
Co to vlastně lymfatický systém je a s čím souvisí?
Nejmenším stavebním kamenem organismu je buňka.
Ta pro svoji správnou funkci a udržení při životě potřebuje přísun kyslíku a živin a naopak odsun kysličníku uhličitého a dalších zplodin metabolického procesu. Prostor mezi jednotlivými buňkami je vyplněn mezibuněčnou kapalinou, která těmto funkcím napomáhá.
Napřed si uveďme několik pojmů:
Lymfa - mezibuněčná kapalina, do které se z krevních vlásečnic vylučují živiny a kyslík a do které se z buněk vylučuje kysličník uhličitý a odpad, který je z mezibuněčného prostoru odváděn lymfatickými vlásečnicemi do mízních uzlin.
Lymfatický systém - je součástí oběhové soustavy. Skládá se z rozsáhlé sítě lymfatických cév, množství lymfatických uzlin a lymfatických orgánů. Lymfatický systém odvádí přebytečnou tekutinu z tkání a zajišťuje obranné mechanismy pro tělo. Tvoří jej, mimo jiné, síť velmi tenkých lymfatických kapilár, které začínají v mezibuněčných prostorech většiny tkání, dále pak navazují na mízní cévy. Součástí lymfatického systému jsou i lymfatické uzliny, které mají funkci filtrů. Lymfa, která přes ně prochází je před vstupem do krevního řečiště filtrována. Lymfatickým systémem jsou odváděny z organizmu odpadní látky, toxiny a také nadbytečná voda. Lymfatický systém je více méně poháněn svalstvem. Při každém pohybu se svaly natahují a smršťují. Při tom vyvíjejí na lymfatické cévy tlak. Tím dochází k nasátí tkáňové tekutiny se zplodinami metabolismu a k jejich transportu do filtračních orgánů. Je tedy zřejmé, že malá svalová aktivita má na cirkulaci lymfy neblahý vliv. Malá svalová aktivita je spojena se sedavým zaměstnáním. Proto je obzvláště důležité pro lidi s tím druhem zaměstnání vyvíjet nejrůznější aktivity, mezi které patří pravidelné procházky a nějaký druh rekreačního sportu.
Správná cirkulace lymfy má totiž např. vliv na:
- odbourávání podkožního tuku
- celulitidu
- pročistění lymfatického systému a zvýšení imunity
- vyplavování toxinů, což zlepšuje svalovou činnost a regeneruje svaly
- odstraňování únavy
- odstraňování otoků nohou
Ke zlepšení cirkulace lymfy je možno použít:
a) Ruční lymfatickou masáž (také bývá používáno označení "lymfodrenáž"
b) Tlakovou lymfatickou masáž ("lymfodrenáž") pomocí vhodného přístroje.
Ruční lymfatickou masáž charakterizují ji velmi jemné doteky a lehký tlak na celé tělo podél lymfatického systému. Je to tedy velmi lehká masáž s přesně daným tlakem, kterým dochází k posouvání lymfy směrem k uzlinám, kde je filtrována a pročištěna. Zde velmi záleží na zkušenosti toho, kdo takovou masáž provádí. Má i další účinek. Aktivací lymfy a krevního oběhu, lépe se prokysličuje celý organismus.


AKCE a SLEVY
Pojištěnci RBP u nás dostávají slevu 10-15% na prováděné služby. Nevztahuje se na permanentky.
V našem studiu akceptujeme pokazy Sodexo Rekax pass
Výhodné ceny pro V.I.P. klienty
Pořádání akcí s ukázkou magnetických šperků, diagnostického přístroje OBERON a numerologií.
Pro bližší informace a termíny konání mne kontaktujte.
Lenka Rutterová